Kapitola VII.

25. srpna 2008 v 2:31 |  Still and all
Trošku delší kapitola. A Jani, neboj se, Frank to jednou podělá. :) Doufám, že jsem to nezkazila. :)

Zíral jsem do stropu. Bylo asi pět ráno a nemohl jsem znova usnout. Byl jsem šíleně nervózní. Dneska je pondělí. A co se dělá v pondělí? Chodí do školy. Jenomže já nevydržím polovinu dne předstírat, že je mi Gerard ukradenej. To prostě nejde. Ale když se s ním budu jenom bavit, okamžitě mě někteří lidi zavrhnou. A pokud s ním budu dělat i jiné věci, zavrhnou mě úplně všichni. Budu outsider, stejně jako Gee. Já nechci. Nechci nebýt oblíbený. Přitulil jsem se k Gerardovi, Teplo jeho těla mě uklidňovalo. Měl jsem hrozný pocit, že se dneska stane něco strašného. V půl šestý jsem vstal úplně. Osprchoval jsem se, oblékl a šel dělat snídani. V půl sedmý vylezl Gee. Měl jenom trenýrky, a na hlavě šílený vrabčí hnízdo. Byl k sežrání. Nechal jsem slaninu slaninou a vrhl jsem se na něj. Když slanina vzplanula, musel jsem se odtrhnout a jít ji uhasit. Gerard se mezitím, bohužel, oblékl.
"Gee? Víš, já…" co mu mám říct? Prosím tě, Gerarde, dělej dneska, že jsem ti u prdele?
"Mhm?" vzhlédl od míchaných vajíček, které jako jediné přežili naši líbačku.
"No to… ew… Já jen, že dneska jdeme do školy a… no…" bože, nedokážu skloubit ani normální větu.
"Ty se za mě stydíš?" zvedl obočí.
"Ale blbost, vůbec." Zasmál jsem se. No, i když… já se stydím za toho ožralého bezdomovce, kterého všichni znají. Za tohoto nového Gerarda se nestydím. Jenomže ostatní nemají ani páru, že někdo takovej existuje.
"Hele, jestli ti to dělá velkej problém, tak se budu držet zpátky. Ale povídat si s tebou budu. To bych nevydržel."
To zní rozumě. "Díky." Usmál jsem se. Ještě že mám takového duchaplného a tolerantního přítele…
Sedl jsem se vedle něj. Všichni na mě divně koukaj. Jako na ufo. Ach jo, proč mě prosně nenechaj být? Proč to řeší? Měl jsem chuť hned teď Geeho políbit, abych jim ukázal. To by jim spadla čelist. Jenomže mě by po následující šikaně nejspíš upadla. To nebudu riskovat. Sklopil jsem oči. "Koukaj na mě." Sykl jsem na Gerarda.
"Co se divíš? Kdo by na tebe dokázal nekoukat?" usmál se a začal si mě důkladně prohlížet. To je debil.
"Ježiš nezkoumej mě tak, co si řeknou ostatní." Okřikl jsem ho. Teda, jasně že jsem nekřičel, to bylo šeptem. Přestal. Byl asi trošku naštvanej. Já vím, jsem hrozný sobec. Ne, nejsem. Je to tak těžké pochopit, že si chci udržet kamarády? Zatnul jsem zuby. To dám. To vydržím…
Vydržel jsem to. Už končila poslední hodina. Za celou školu jsem ho ani jednou nepolíbil. Ani jednou jsem ho nevzal za ruku. (ani za nic jiného) To jsem ale šikovný, že? Jakmile jsem uslyšel zvonění, vystřelil jsem na dvůr. Gerard nenápadně za mnou. Ukázal jsem se mu a zalezl za roh. Po chvilce tam přišel taky. "Hele, takhle to dál nepůjde. Nebudu jak debil se za tebou plížit, aby mě někdo neviděl." Zamračil se, ale já neodpověděl. Místo toho jsem se si stoupnul na špičky a začal ho vášnivě líbat. Přitiskl jsem ho prudce ke zdi budovy a konečně dával průchod svým touhám. Zajel jsem mu rukou pod tričko. "Brzdi, přece si to nerozdáme tady." Zašklebil se na mě, když jsem se na chvilku odtrhl.
"Nejsem debil." Odsekl jsem a v duchu si nadával do debila, že jsem si to tu chtěl rozdat. "Tak jdem domů."
"Běž napřed, já ještě musím k ředitelce."
"A to jako proč?" co má za průser? Načapali ho, jak hulí? Nebo jak chlastá? Nebo jak hulí a chlastá?
"Jako sociálně slabej beru nějaký peníze z fondu. Musím to jít vyřídit." Odpověděl. Uh, aha. Já zapomněl, že tady pán je socka. Měl bych si to konečně uvědomit. "Tak ahoj." Usmál jsem se na něj a šel. "A nečum mi na prdel." Okřikl jsem ho přes rameno. On se jen zasmál. Doufám, že mu to nebude moc dlouho trvat, jsem děsně nadrženej. Už jsme to spolu nedělali plno hodin. Začal jsem si ho po cestě představovat. Frankie, ty jsi pitomec. Když už se s Geem nemnožíš, tak si ho alespoň u toho představuješ. Prase jedno buzerantský.
Najednou jsem za sebou uslyšel kroky. Měl jsem takovej pocit, že mě někdo pronásleduje. Schválně, jestli půjde ten někdo za mnou, když zabočím do támhletý uličky. Jak si můj chorý mozek pomyslel, tak moje nohy udělali. Zabočil jsem do tmavý, špinavý a ještě k tomu slepý uličky. K mému zděšení kroky taky. Prudce jsem se otočil.
"Nazdar Frankie." Zašklebil se na mě Rupert. Je to jeden spolužák. A je to kápo jednoho školního gangu. A doprdele. Za ním se vynořili jeho 4 kumpáni. Všichni se tak připitoměle šklebili.
"Čau. Co chceš?" zeptal jsem se ho a snažil se, aby nepoznal, že jsem celej posranej.
"Viděli jsme tě před chvilkou s nějakým klukem za rohem. To se dělá, takhle buzerantit? A já si myslel, že jseš celkem v pohodě."
"Já jsem naprosto v pohodě." Nenechal jsem se vykolejit. "Jen ty máš asi nějakej problém. Hele, nech mě projít, spěchám."
Dal si ruce v bok. "To asi nepůjde. Nám se tvoje chování vůbec nelíbí. Potřebuješ dostat lekci."
Bezděčně jsem začal couvat. Bylo mi jasné, že Rupertova banda si našla novou objeť. A že to není nikdo jiný, než přiteplenej připrclej glum. A kurva.
"Kampak?" zachechtal se, přiskočil ke mně, a než jsem stihl jakkoliv zareagovat, tak mě kopnul do kolene. "ÁÁÁU!" zařval jsem a skácel se na zem. Zmocnila se mě úzkost. To ne…
Ucítil jsem další úder. Někdo mě nakopnul do břicha. "Prosím, nechtě mě." Vysoukal jsem ze sebe a přikrčil nohy k tělu, abych tím trochu chránil moje zatím nepoškozený orgány. Jenomže moje přání nevyslyšeli. Začali do mě šít ze všech sil. Bolelo to. Nikdy jsem nezažil šikanu. Nikdy mě nikdo nezmlátil. Zavřel jsem oči bolestí po dalším kopanci do břicha
Jeden z nich si klekl a dal mi pěstí do obličeje. Vyjekl jsem a skryl ho v dlaních. Tekla mi krev z nosu. "Ale copak copak? Nás to bolí?" zachechtal se a na obličej mi šlápl. Sebral jsem všechny síly a pokusil se vstát. Už jsem klečel, když jsem se pod tíhou nových úderů znova svalil na špinavou zem. Bylo jich pět a já byl jeden. Každý z nich byl tak o hlavu větší než já. Neměl jsem šanci. Začal jsem kolem sebe mlátit pěstma, ale nebylo mi to nic platný. Kopanec do boku vy vzal dech z plic. Tenhle byl nejsilnější. A zase znova. Několikrát do hlavy. Měl jsem co dělat, abych nezačal brečet. V tom okamžiku jsem si něco uvědomil. Tohle dělali Geemu. Tohle on zažil několikrát, a možná to bylo i horší. Vzepjala se ve mně vlna vzteku, která byla téměř okamžitě utlumena šílenou bolestí pod hrudníkem. Jeden z nich měl stoprocentně boxera… "To stačí." Zavelel najednou Rupert. Co? Slyším dobře? Utrpení skončilo? Otevřel jsem oči a podíval se na ně. Najednou se něco zalesklo. V ruce svíral nůž. "Ne…" uniklo mi z úst. To je můj konec.
"Ale ano." Slizce se usmál a klekl si na zem vedle mě. Ne, já nechci umřít. Ještě ne… Skoro jsem zapomněl na šílenou bolest, která mnou prostupovala. Než jsem se nadál, ucítil jsem, jak ostří rozřízlo mou kůži a zajelo do masa. "Gee!" zařval jsem s plných plic. Tolik jsem si přál, abych ho naposledy viděl…
A najednou tam byl. Stál na začátku ulice a nahlížel do ní. "Gee!" zařval jsem zoufale znova a v momentě bych si nejradši nafackoval. Co to dělám? Teď ho zmlátí taky! Ne, Frankie, ty idiote! Všiml si mě. I na tu dálku jsem poznal, jak zbělel. Rychlým krokem vyrazil směrem ke mně. "Ne! Nechoď sem! Uteč!" Neposlouchal. Jako šílenec se řítil na moje mučitele.
"A hele, náš somrák." Zvolal Rupert a vstal. Svou kudlu však ze mě nevyndal. Gerard přišel až k nám. Viděl jsem mu v očích obrovský vztek a… strach. Nebyl to strach o něj. Ale o mě.
"Vy hnusný zkurvený vypatlanci!" zařval jako šílenec, napřáhl se, a jedinou ránou složil toho, co stál nejblíž. "Podělaný idioti!" znova zařval a složil druhýho. Ostatní v úžasu zírali, jak jejich častá objeť kosí členy bandy. "Zmrdaný debilové!" Tahle pěst patřila Rupertovi. Ten upadl, ale ne do bezvědomí. Gee do něj začal kopat jako smyslů zbavený. Začínal jsem se ho až bát, jak byl bez sebe. Ti zbylí dva zdrhli. A já přestával vnímat okolí.
"Frankie?" zaslechl jsem vedle sebe jeho hlas. Otevřel jsem s námahou oči. Všechno mě šíleně bolelo. "Panebože!" vyjekl, když si všiml, že ze mě trčí kudla. "Uhni…" hlesl jsem a pozvracel se. Jen tak tak uskočil. "Lež." Přikázal mi tiše. Jako kdybych dokázal vstát. Přemýšlej, Gerarde. Klekl si ke mně a pomalu mi vytáhl nůž ze břicha. Zaječel jsem. Vytryskli mi slzy. Už jsem je nemusel zadržovat, věděl jsem, že Gerardovi vadit nebudou. On ostatně vypadal, že se nad mým stavem za chvilku taky rozbrečí. Opatrně mě vzal do náručí a zvedl mě. Zase jsem byl v jeho objetí, zase jsem cítil jeho vůni a teplo… Pevně jsem se ho chytil kolem krku a hlavu si opřel o jeho rameno. Rychle vyrazil z uličky. "Máš mobil?" zeptal se.
"Ne."
"A kde je tady telefonní budka?"
"Dva bloky odsud" Gerard se tam vydal. Zachránil mě. Není to jen moje šukací panna, zachránil mi život.
"Miluju tě." Zašeptal jsem. Na chvilku se zastavil. Nic neříkal, jenom stál. Pak se zase dal do kroku. Trochu jsem čekal, že řekne - taky tě miluju. Neřekl. Ale musímě milovat , jinak by tak neriskoval, jinak by se v něm nevzal takový vztek, aby složil tři udělaný chlapy. Přestal jsem o tom přemýšlet. Měl jsem pocit, že i myslet bolí. Motala se mi hlava a zase mi bylo na zvracení. Konečně jsme tam došli. Gee mě položil na lavičku a zavolal záchranku. "Za chvilku tu budou, vydrž."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veroburdík veroburdík | Web | 25. srpna 2008 v 8:53 | Reagovat

tak co žejo ještě je tu Mikey:D

2 LadyOfSorrow LadyOfSorrow | Web | 25. srpna 2008 v 11:29 | Reagovat

Proč bys to měla zkazit? Je to super... chudinka Frankie.. a jak Gee s každou nadávkou složil jednoho xD Jo a u toho konce zrovna končil nějakej romantickej film, co byl v telce a hrála taková úděsná pomalá hudba.. to byla dokonalá atmosféra XD Jinak, přečti si What Is Wrong With Me, Gee už se dozvěděl všechno...

3 LadyOfSorrow LadyOfSorrow | Web | 25. srpna 2008 v 11:30 | Reagovat

A je to pořádnej úchyl.

4 Anique Anique | Web | 25. srpna 2008 v 13:33 | Reagovat

wow,z geeho je najednou superhrdina:D ae chudáček frankiie

5 Simka Simka | E-mail | Web | 4. září 2008 v 19:59 | Reagovat

frankoušovi tak treba xD alle gerard je fakt supr :)

6 ChemicalVampire ChemicalVampire | Web | 9. září 2008 v 15:20 | Reagovat

cj jooooo...zase ti hnusní homofobici...*kill*

7 fallen angel fallen angel | Web | 17. prosince 2008 v 10:12 | Reagovat

Gee rambo xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama