Tohle není konec

14. srpna 2008 v 23:45 |  Jednorázovky
Další jednorázovka, tentokrát ne tak praštěná jako předchozí. Snad se vám bude líbit, i když je to hrozný klišé. Ale mě se to líbí. :) Zároveň chci tomu málu, co sem občas zavítá sdělit, že na týden odjíždím do chorvatska. Tak se mějte rádi a čtěte.

Sledoval jsem obálku na stole. Nemohl jsem z ní spustit oči, ale zároveň jsem jí nechtěl otevřít. Bál jsem se. Hrozně jsem se bál, že to bude pozitivní. "Klid, určitě to nebude pozitivní. To by ti Gerard neudělal." Jakmile jsem si to řekl, rozklepal jsem se ještě víc. Pokud to bude pozitivní, nejen, že mě podvedl, ale i on bude mít HIV. To ne! Prudce jsem zavrtěl hlavou. "Prostě to otevři." Zašeptal jsem do ticha. Vzal jsem ten kus papíru do ruky. Jak směšné, že zrovna na tomhle záleží celý můj další život. Na obálce. Respektive na tom, co obsahuje. Zhluboka jsem se nadechl a otevřel jí. Třepala se mi ruka, ale i přesto jsem dokázal rozluštit, co se tam psalo. Pozitivní. Ta slova na mě dopadla, jako kdyby se na mne zřítila skála. Spíš pohoří. "Ne…" uniklo mi z otevřených úst. Znova jsem se podíval. Třeba jsem se přehlédl, třeba se spletli a poslali výsledek někoho jiného… Když jsem podruhé přejel očima celý dopis, moje naděje uhasly. Jsem HIV pozitivní. Žvásty o tom, kdy se mám dostavit na kontrolu jsem už ani nevnímal. Odhodil jsem papír, jako bych se ho štítil. V očích mě pálili slzy.
Uslyšel jsem bouchnutí dveří. Gerard si opravdu umí vybrat tu správnou chvíli.
"Ahoj." Usmál se na mě. Pak si všiml mého zmučeného výrazu. "Co se stalo?" zeptal se ustaraně.
"Vůbec nic se nestalo. Akorát jsem HIV pozitivní, ale jinak v pohodě." Pronesl jsem tak nejchladněji a nenávistně, jak jsem dokázal. Ztuhl. Vrtěl hlavou, jakoby tomu nechtěl uvěřit. Jen tam stál, s pusou dokořán. "To není možné…"
"Jak není? Je to možné, tady to máš, černé na bílém!" zakřičel jsem a hodil po něm papír. Sledoval jsem, jak se tváří. Vypadal zoufale. Je zoufalý proto, že jsem nakažený já, nebo že on?
"Frankie…" vzdych a objal mne. Ale já se vytrhl. "Gee, nesnaž se nějak soucítit. Jsme na tom stejně. Akorát s tím rozdílem, že ty si za to můžeš sám. Jenomže já, já mám smrtelný, nevyléčitelný virus jenom kvůli tobě! Jenom kvůli tomu, že si nedokázal udržet toho svého pitomého ptáka s kalhotách!!!" Řval jsem jako pominutý. On jen zděšeně ustupoval a vrtěl hlavou. "Já… Já to…"
"Vysvětlíš? Jen to řekni! Chceš mi vysvětlit, z jakého důvodu jsi mi zahnul s nějakou děvkou, nepoužil u toho kondom a pak to přenesl na mě?" Měl jsem nepřirozeně vysoký hlas. Vztekem mi přeskakoval. Vztekem a lítostí. Umřu. A Gee taky. Jo, zahnul mi, jo, nakazil mne, ale já i přesto nedokázal potlačit lásku, kterou jsem k němu cítil. A to mě štvalo ještě víc. Po tvářích se mi začaly kutálet slzy. Zhroutil jsem se na podlahu, objal si kolena a nechal jsem slzy stékat na zem. Nevzlykal jsem. Nevím proč. Gerard si sedl vedle mě. Neměl jsem sílu na to ho odstrčit, nebo mu něco říct. Zamyšleně hleděl na podlahu. "Je mi to líto." Zašeptal.
Uchechtl jsem se. To je snad ta nejotřepanější fráze na světě. Podíval se na mě a zvedl obočí.
"Ale nic." Odbyl jsem ho. "Nechtěl jsi mi to náhodou vysvětlit? Máš příležitost." Snažil jsem se, aby to neznělo naštvaně. Chtěl jsem vědět, co vymyslí, aby omluvil tak neomluvitelnou věc.
Povzdychl si. Z koutku oka mu stekla jedna slza. Kousl se do rtu a začal. "Víš, jak jsme se jednou hrozně pohádali? Kvůli tomu, že jsem ti naboural auto."
Přikývl jsem. Jo, to mě nasral.
"Šel jsem se pak někam ožrat. Ty víš, co vyvádím, když jsem nalitej."
Počkat! Nechce mi nakecat, že za to zase může alkohol? "Hádám, že tě pak opitého sbalila nějaká holka, kluk, nebo jiné pohlaví a ty ses s tím vyspal, aniž bys o tom přemýšlel. A pak sis na většinu z toho nepamatoval." Dokončil jsem vysvětlování kousavě. Ani se nehnul. Začal plakat. Chvilku jsem se sebou bojoval, ale nakonec jsem ho pevně objal a utěšoval ho. Co to dělám? To on mě má utěšovat, to já tu mám mít záchvat naprostého zoufalství. "Frankie…" vzlykl a taky mě objal. "Ššš. Tohle není konec. Odpouštím ti." Zašeptal jsem mu do ucha.
"Že ne? Zabil jsem tě…" zase se začal neovladatelně třást.
"Někdo umře dřív, někdo později. Ještě nám několik let zbývá." Najednou se ve mně vzepjala vlna naděje. "A my si ten zbytek života pořádně užijeme. Nepromrháme ani minutu, nebudeme se ohlížet na ostatní. Společně…" povzbudivě jsem se na něj usmál. Jak krásně zněla má slova. A já se podle nich hodlal řídit. Gee se mi podíval do očí a usmál se. "Máš pravdu. Miluju tě, a budu tě milovat až do konce mého krátkého, ale o to plnohodnotnějšího života."
Nahnul jsem se a políbil ho. Naše jazyky se propletly, moje ruce mu jezdily po rádech. "Taky tě miluju." Zaznělo do ticha pokoje, kde jsme na zemi započali naši poslední a nejlepší éru života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 15. srpna 2008 v 11:30 | Reagovat

eh tu je ůžasný vlastně je to debil takle všechno zničit ale aspoň že to vzali takle.......

2 Klaudiqa Klaudiqa | Web | 16. srpna 2008 v 21:25 | Reagovat

nadherne napisane...:)

3 Dandul Dandul | Web | 17. srpna 2008 v 13:05 | Reagovat

Ahoj.Mnoo..z Prahy nejsem...Neboj nejsi jedina takhle ehmmm..pomalejsi..:D Ale miluju tvoe frerardy :P Heej..nechtela by ses spratelit?Teda pokud uz sprateleny nejsme...PRomin mam  v tom hrooznej bordel..

4 Dark-Butterfly Dark-Butterfly | E-mail | 9. září 2008 v 17:33 | Reagovat

achjo....krásná jednorázovka......tak krásná že sem se kvůli tomu i

přestala svačit a četla to s očima přišpendlenýma na obrazovce.......

a to sem nejedla od rána xD

5 Dark_Eye Dark_Eye | Web | 21. října 2008 v 20:11 | Reagovat

wooow skvělý strašně se mi líbí jak píšeš!!!

6 Nathalie Nathalie | Web | 23. listopadu 2008 v 23:44 | Reagovat

A mě se to líbííííííííí! MOC!

krásně píšeš! opravdu ;)

7 fallen angel fallen angel | Web | 17. prosince 2008 v 19:04 | Reagovat

Zabil jsem tě... proč z toho mám výtlem xDxDxD

8 Nicky Way Nicky Way | 28. září 2009 v 11:26 | Reagovat

už vidim,jak zbytek svého života prošukaj xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama