Part 1

21. října 2008 v 20:48 |  Taxi
Nová povídka je tu! Zase jsem neodolala a zase to zveřejnila mnohem dřív, než jsem to dopsala. A jelikož línější prdel než tu mou byste nenašli (už jenom proto, že ta moje je tak obrovská, že zastíní všechny ostatní, což znemožní hledání... no, to zas ne... Gerard jí má větší :P) tak není jisté, že budou pokráčka nějak extrémně často. (třeba každej den)
Ale nesmíte se vzdávat nadějí. Třeba budou obden. ;)

Koutkem oka jsem zaregistroval mávání. Přibrzdil jsem a zajel k chodníku. Otevřely se dveře a do mého taxíku vpadl nějakej kluk. Sedl si na sedadlo spolujezdce. To je divný, všichni si většinou sedají dozadu. "Tak kam to bude?" zvesela jsem se ho optal. Jen se na mě vyděšeně podíval velkýma, oříškovýma očima. "Kamkoliv." Zamumlal a ještě víc si přetáhl kapucu do obličeje.
"Jak kamkoliv… Musím vědět, kam mám jet." Zase se ošil a ohlédl se. "V jakém jsme státě?" zeptal se. Cože? Tenhle kluk musí být sjetej… "V New Yorku." Zvedl jsem obočí a pokoušel se poznat, jestli má nějak výrazně rozšířené zorničky.
"Uhm…tak třeba do Californie."
Zakuckal jsem se. "Do Californie??? To je přes celé státy! Nechcete si třeba letět letadlem?" Ten je určitě sjetej.
"Ne, prostě jeďte do LA." Trval na svém a stále se nervózně ohlížel. K hrudníku si tiskl nějaký kufřík.
"Nemůžu tam jet… To je moc daleko. Stálo by to majlant. Musel byste pokrýt cestu tam i zpět. A pojedeme tam několik dní. Stálo by to…hmpf…" začal jsem zuřivě mačkat něco na kalkulačce.
"Bude stačit tohle?" strčil mi do ruky svůj poklad, co střežil. Zamračil jsem se, ale kufr jsem otevřel. "Můj bože…" ujelo mi. Byl plnej bankovek. "To…to… to musí bejt několik miliónů…" nikdy v životě jsem neviděl tolik peněz. Úplně jsem se z toho rozklepal. "Přesně je to deset miliónů dolarů. Nechte si je a hlavně už jeďte."
"V čem je háček?" tohle není jen tak.
"Žádnej háček."
"Hele, není normální, aby někdo někomu dal tolik peněz… Nejseš mafián? Nebudu z toho mít průser?" bylo to hrozně podezřelé. Začal jsem se bát, aby mi ten kufřík nebouchl v ruce.
"Neboj. Nejsem mafián a průser z toho nebude. Alespoň ty ho mít nebudeš. Vem ty prachy, kufr zahoď a jeď kurva už!" Sledoval jsem toho nervózního kluka, jak poposedával na sedačce a hryzal si spodní ret. Byl moc hezkej. "Ok." Šlápnul jsem na plyn a rozjel se. Zřetelně si oddechl a sundal si kapucu. "Před čím utíkáš?"
"Co?" nechápavě se na mě podíval.
"Neříkej, že jedeš taxíkem s deseti miliony do Los Angeles jen tak." Ušklíbl jsem se a věnoval se řízení. Kurva, kde je ten obchvat? Já jezdím jen v centru. Měl bych si pořídit GPS.
"Já neutíkám. A vůbec, od kdy si tykáme?"
"Zřejmě odteď." Nemohl jsem se podívat, jak se tváří. "Takže, jak se jmenuješ?"
"Frank."
"Já jsem Gerard." Na chvilku jsem se k němu otočil a podal mu ruku. Vzal za ni a pak se zase rychle odtáhl. Já mezitím konečně sjel na dálnici.
Mlčky jsme jeli už asi hodinu. Frank se k ničemu neměl a já nebyl ten otravnej typ taxikáře, co pořád žvaní. Když si nechce povídat, nebudu se vnucovat. Chtěl jsem to několikrát otočit, ale vědomí, že mám pod sedadlem několik melounů, mě donutilo pokračovat. Jsem blázen. Určitě mě na nějakém odpočívadle zabije. Proč kurva neletěl letadlem? No jasně, do letadla by se nedostal, pokud je zločinec. Co když má s sebou zbraň? Do hajzlu, co to dělám? Beru si prachy od cizího chlápka, nanejvýš podezřelého a jedu s ním na západní pobřeží. Skvělé. Po očku jsem ho sledoval. Nechtělo se mi věřit, že je v něčem úmyslně namočenej. Těžko byste hledali něco nevinnějšího. Zamyšleně se koukal z okýnka a hrál si s piercingem ve rtu. Vlasy mu padali do obličeje. A na rukou měl tetování. "Pozor!" zařval najednou. "ÁÁÁ!" zařval jsem a trhl volantem. Málem jsem sjel do příkopu. "Kam čumíš sakra!" obořil se na mě objekt mého zájmu.
Na tebe. "Eh, promiň… Já nějak…To...Jsem mimo." Ne, jenom jsem debil. Co se tu nad ním vůbec zamýšlím? Měl bych koukat na silnici, ne se tu rozplývat nad nějakým gangsterem. Nejsem přece buzík.
"Tak se prober, rád bych tuhle jízdu přežil." Ucedil a pak zase mlčel. To ticho mě ubíjelo, tak jsem pustil rádio. Jé, Maidni. Nemohl jsem si pomoct, ale začal jsem zpívat taky. Frank na mě chvilku koukal jak na největšího idiota, ale pak se začal trochu smát a přidal se. "Hej, kazíš mi to. Jseš falešnej." Zachechtal jsem se.
"Já jsem zákazník, můžu si tu kvílet, jak budu chtít." Odsekl vesele.
"Jenomže já jsem majitel auta. Klidně tě můžu někde vyhodit." Vyplázl jsem na něj jazyk a dál zpíval. Nevadilo mi to. Zvláštní, jak může jedna písnička člověka probudit. Když skončila, hráli nějakou Rihannu, nebo co. Znechuceně jsem to vypnul a povzbuzen pokračoval v řízení. "Ty máš rád Maidny?" Hle, ono to mluví…
"Jo, jsou super."
"To jo." Přikývl. "Byl jsi na jejich koncertě? Nedávno ho měli v Jersey."
"No jasně." Zakřenil jsem se. Začali jsme se bavit o muzice. A nejenom o ní. Za chvilku jsme se rozkecali o všem možném.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | Web | 21. října 2008 v 21:41 | Reagovat

Jen tak dál!!! Co je Fee zač?

2 pájina pájina | Web | 21. října 2008 v 22:09 | Reagovat

"Hle, ono to mluví" xD frank je určitě nějak mafián protože kde by jinak sebral tolik prachů. určitš vyloupil nějakou banku nebo poštu nebo... gay klub? (ehm tam asi tolik prachů nemaj) a nebo někoho unes a dostal výkupný

a teďka ještě unese geeho a cestou ho někde znásilní (dobrovolně, oboustrané znásilnění) a pak ho někde vykopne v příkopě a ujedeme taxíkem

už radši mlčim. večer mi to nemyslí

3 Jannica Jannica | Web | 21. října 2008 v 22:19 | Reagovat

Hm, mafie mafie... ať žije!!! Teda to radši ne... ale jenom v povídkách... v týhle a FE.... :D

4 Dark_Eye Dark_Eye | Web | 22. října 2008 v 19:49 | Reagovat

awwww určitě je Frank zločinec ukrad prachy a utíká:D a pak je chytnou a pudou do basy!!

5 emily.way emily.way | Web | 25. října 2008 v 17:11 | Reagovat

jee,pěkný..moc pěkně to začíná :))

6 fallen angel fallen angel | Web | 17. prosince 2008 v 17:18 | Reagovat

toto pěkně začíná (nemyšleno ironicky xD)

7 petí petí | Web | 19. února 2009 v 21:13 | Reagovat

hej to je sranda jak s v tolika ferrardech spolu chvilku nebavěj a pak začnou hrát maidny a voni zjistěj že to maj společný xD tim neříkám že bys kopírovala :D je to fakt .D tenhle námět vůbec není okopírovanej...je skvělej akční zajmavej člověk neví co od toho čekat :) baví mě to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama