Duben 2009

Zápisky starého ochlasty 16 - The end

26. dubna 2009 v 1:20 Zápisky starého ochlasty
Můj bože…

Vstal jsem, upravil jsem se, najedl se, vyvenčil Alexe a hromadnou dopravou se dopravil na mé nově nabyté pracoviště.

"Dobrý den, Pane Wayi. Provedu vás tu a seznámím vás s vaším nadřízeným." Usmál se na mě nějaký postarší pán. Ochotně jsem s ním šel a rozdával úsměvy na všechny strany. Ukázal mi moji kancelář, kanceláře ostatních, kde je ředitel, kde záchody, bufet a nakonec mě dovedl k jedné kanceláři a zastavil se. "Tohle je váš přímý nadřízený. Spolu s vámi má na starost ostatní grafiky. Váši kolegové a vy budete zpracovávat jeho návrhy."


Zápisky starého ochlasty 15

26. dubna 2009 v 1:20 Zápisky starého ochlasty
Už zítra, už zítra, už zítra! Ne, zítra nebudou vánoce, narozeniny, svátek matek, ani žádný stupidní den kdy se oslavují samozřejmosti jako je, že jste se narodili, nebo že se narodil nějakej vousáč před 2000 lety, nebo že máme všichni matky. Ne, zítra se stane něco mnohem, mnohem důležitějšího. Jdu poprvé do své nové práce! Nemůžu se dočkat, jelikož vím, že tam budu nejlepší, brzy se vypracuji na vedoucího, splatím všechno Mikeymu, pořídím si drahý hodinky a bude ze mě muž jako vystřižený z časopisu. Alexovy pořídím několik pečovatelů, abych po něm nemusel loužičky vytírat já, a na místní rockové koncerty nepolezu oknem na záchodě, ale pěkně si tam dojedu limuzínou.

Zápisky starého ochlasty 14

26. dubna 2009 v 1:15
Pár dní jsem teď nepsal. Za tu dobu jsem stačil ukončit mojí kariéru uklízeče. Prej špatně uklízím. A ten chlápek si o to říkal. Naschvál mi vyléval kafe na podlahu, abych to musel vytírat. Není moje vina, že jsem ho tím mopem přetáhl přes xicht, on si začal!

Jenomže tady se spravedlnosti někdo těžko dovolá. Naštěstí jsem si pak všiml nějakého inzerátu. Hledají zaměstnance v jedné reklamní agentuře. Byl jsem se tam hned zeptat, jednalo se o místo grafika, který by vypracovával návrhy pro reklamy. Skoro se mi až zatmělo před očima z výše výplaty. Dostával bych slušně zaplaceno za něco, co mě baví. Jedinou podmínkou bylo přijít na pohovor a přinést s sebou nějakou vlastní práci.

Zápisky starého ochlasty 13

26. dubna 2009 v 1:13 Zápisky starého ochlasty
Začal jsem ho vášnivě líbat na rty a pomalu ho strkal směrem k ložnici. Nebránil se a vše mi opětoval. Za chvilku jsme oba dva leželi v posteli a navzájem se svlékali. Bylo úžasné, odhalovat postupně jeho tělo. Nikdy jsem ho nahého neviděl. Už jen v boxerkách jsem se obličejem mazlil s jeho tetováními a objížděl jazykem vlaštovičky. Frank jen odevzdaně vzdychal. Hrozně se mi to líbilo. Bylo to úplně jiné, než se ženami. Nikdy jsem nebyl tolik vzrušený.

Zápisky starého ochlasty 12

26. dubna 2009 v 1:10 Zápisky starého ochlasty
Byl jsem u Mikeyho.

Tak. To stačí, víc vědět nepotřebujete. Nehodlám se tu o tom rozepisovat, protože mě ten debil, s kterým jsem bohužel pokrevně spjat, nasral!

Nemám vůbec chuť nic psát. Trhněte si, všichni!

Ach jo. Celej svět mě sere. Mikey, ten blbej zkurvysyn Alex, tlustej nadřízenej v mekáči, kterej pořád buzeruje, že ani podlahu vytřít neumím, Frank…

Frank mě nesere. Ten za nic nemůže. To já jsem kretén.

Zápisky starého ochlasty 11

26. dubna 2009 v 1:07 Zápisky starého ochlasty
Ne ne ne ne ne ne a NE! Rozbil se mi kávovar! Co jsem komu udělal? Já na nový nemám! A chodit si kupovat kafe do starbucks? Za prvé jsem tam něco ukradl z té kasy a můžou si mě pamatovat, ale hlavně - na to taky nemám. Budu muset jít za Mikeym. Miluje psy, takže mu ukážu Alexe, povyprávím mu, jak mu chudáčkovi umřela panička a jak jsem se ho obětavě ujal, i když nemám ani na kafe a uprosím ho, ať mi půjčí. Ale tentokrát bych mu to doopravdy vrátil, nemá se čeho bát.

Zápisky starého ochlasty 10

26. dubna 2009 v 1:05 Zápisky starého ochlasty
Potácel jsem se ulicí. Každý pohyb mě nesnesitelně bolel. Kdykoliv jsem se nadechl, měl jsem pocit, jakoby mi do hrudi bodali nožem. Bolest nezpůsobovalo jenom to, že mě zmlátilo několik urostlých chlapů. Na vlastní kůži jsem měl tu čest i s absťákem. Nebyl moc silný, ale přesto vyvolával časté zvracení a lehké halucinace. Pokryla mě husí kůže. Můj vlastní stín se měnil v jedovaté hady, kteří se kolem mě plížili a snažili se mi obtočit kolem nohou. Celý svět jakoby potemněl, neviděl jsem slunce. I dívat a slyšet bolelo. Nevěděl jsem, kam jdu. Padl jsem před nějakými dveřmi. Ač jsem neměl ponětí, komu patří, měl jsem předtuchu, že jsem se sesul před ty správné. A opravdu, za nějakou dobu se otevřely.

Zápisky starého ochlasty 9

26. dubna 2009 v 1:02 Zápisky starého ochlasty
Byl jsem tam. Dal mi další dávku. Ne zadarmo. Musel jsem mu dát všechno, co jsem měl u sebe. Už mi nezbylo nic, než oblečení a injekční stříkačka plná heroinu. Nesl jsem ji opatrně v rukou, jako by to byl poklad. Zalezl jsem někam pod most a v naprosté samotě si píchl. Touha po tom prožitku mě donutila přemoct strach z jehel. Dokázal jsem to.

Zase jsem se vznášel. Jenomže jenom chvilku. Zdálo se to být mnohem kratší než předtím. Jakmile jsem přišel k sobě, vstal jsem.

Zápisky starého ochlasty 8

26. dubna 2009 v 1:01 Zápisky starého ochlasty
Dneska jsem se koukal na fakt vtipnej film. Francouzská komedie. Počkejte, jak se to jmenovalo… Drž pec, nebo tak nějak. No jo, Drž hubu! Já se u toho vážně řezal. Bohužel nevím, jak to skončilo, ke konci filmu mi Alex překousl kabel. Nikdy jsem netušil, jak se takové psisko může prodražit. Na nový kabel budu mít tak za čtrnáct dní, až dostanu výplatu. Do té doby budu muset být bez televize. Vřelé díky, pane Alexi.

Nebudu se nad ním vztekat. Chytrou knížku jsem začal používat jako plácačku na mouchy. Občas tím plácnu Alexe, když něco rozbije, rozkouše, sežere, pomočí, pokadí, nebo nějak jinak zdevastuje. Proč já vůl si ho bral.

Zápisky starého ochlasty 7

26. dubna 2009 v 1:00 Zápisky starého ochlasty

Pamatuji se, jak jsem se probudil. Zaraženě jsem koukal do stropu a říkal si, jak to, že je nebe tak podivné a že tam nejsou mraky. Jak to, že tady vůbec nefouká. Pak mi došlo, že ležím v cizí posteli, v cizím pokoji. A pak mi taky došlo, že ten pokoj ani ta postel nejsou tak úplně cizí. Znal jsem je. Do téhle postele jsem uložil jeho, když jsem se vzpamatoval a přestal do něj kopat. Pomalu jsem se rozpomínal na včerejší noc.

Zápisky starého ochlasty 6

26. dubna 2009 v 0:59 Zápisky starého ochlasty
Už jsem přišel na to, proč Alex v noci tak štěká. Je to pes čistě tuliví. A v noci je mu samotnému smutno. Včera, když jsem si lehnul do postele, přicupkal ke mně a hupsnul ke mě. Okamžitě jsem mu vynadal, jak mi to poradila chytrá knížka, a poslal jsem ho na místo. On poslušně odešel a tam štěkal, vyl a kňučel, dokavaď jsem nepřišel mu zase pořádně vynadat, jak mi to poradila chytrá knížka. Jenomže ať jsem mu kázal jak jsem mu kázal, kdykoliv jsem zalezl do postele, zase začal. A tak mi nezbylo nic jiného, než si ho do té postele vzít.